اخبار مهم
Home / اخبار حوزه ادبیات / راه‌حل مادربزرگ برای دختری که از خیانت همسرش برای او گفت
499599_567.jpg

راه‌حل مادربزرگ برای دختری که از خیانت همسرش برای او گفت

به گزارش حافظ تالی به نقل از مجله خبری ایران مطلب:

دختری به مادربزرگش می‌گوید همسرش به او خیانت کرده است…بخوانید مادربزرگ چه راه‌حلی به نشان می‌دهد: 

روزی دختری نزد مادربزرگش می‌آید و با او درد دل می‌کند. همسر دختر به او خیانت کرده است و اکنون او که نمی‌داند کجای زندگی همسرش جا دارد خانه را ترک کرده و نزد مادربزرگ آمده تا او را راهنمایی کند.
مادربزرگ بدون آنکه حرفی بزند به آشپزخانه می‌رود. سه کاسه آب را پر می‌کند و روی گاز می‌گذارد. درون یکی هویج، داخل دومی تخم مرغ و در سومی دانه‌های قهوه می‌ریزد. کمی صبر می‌کند تا هر سه کاسه به جوش آید و قل بزند. بعد از ۲۰ دقیقه دختر را صدا می‌زند. هویج و تخم مرغ و قهوه را داخل یک سینی می‌گذارد و جلوی دختر می‌آورد. مادر بزرگ از دختر می‌خواهد به او بگوید چه می‌بیند و دختر که متوجه منظور مادربزرگ نشده از او می‌خواهد بیشتر برایش توضیح دهد.

هر سه این مواد درون شرایط یکسان یعنی داخل کاسه آب در حال جوش قرار داشته‌اند. هویج ابتدا سخت بود اما به مرور نرم شد. تخم مرغ نرم بود اما به مرور سفت شد اما قهوه تغییری نکرد بلکه آب را تغییر داد .

مادر بزرگ رو به دختر کرد و گفت تو مثل کدامیک از این مواد هستی؟

خوشبخت الزاما خوش‌شانس‌ترین مردم نیست. خوشبخت کسی است که در مواجهه با مشکلات زندگی بهترین انتخاب را دارد. اگر می‌خواهید آینده زیبایی داشته باشید باید گذشته را فراموش کنید. اگر همیشه به گذشته و شکست‌ها فکر کنید نمی‌توانید در آینده قدم بگذارید. سعی کنید همانند دانه‌های قهوه محیط اطرافتان را تغییر دهید.

منبع :روزگاران 

می فایل مجله ادبی حافظ تالی