اخبار مهم
Home / اخبار حوزه ادبیات / داستان دختر و مزدا۳۲۳
14440_500.jpg

داستان دختر و مزدا۳۲۳

به گزارش حافظ تالی به نقل از مجله خبری ایران مطلب:

داستان دختر و مزدا۳۲۳مزدا ۳۲۳ قرمز رنگ، تا به نزديکي دختر جوان رسيد به طور ناگهاني ترمز کرد . خودرو چند قدم جلوتر از دختر جوان از حرکت ايستاد ، اما راننده، خودرو را به عقب راند، تا جايي که پنجره جلو دقيقا روبروي دختر جوان قرار گرفت . اين اولين خودرويي نبود که روبروي دختر توقف مي کرد ، اما هريک از آنها با بي توجهي دختر جوان ، به راه خود ادامه مي دادند .
 
دختر جوان، مانتوي مشکي تنگي به تن کرده بود که چند انگشتي از يک پيراهن بلند تر بود . شلواري هم که تن دخترک بود ،همچون مانتويش مشکي بود و تنگ مي نمود که آن هم کوتاه بود و تا چند سانتي پايين تر از زانو را مي پوشاند . به نظر مي آمد که شلوار به خودي خود کوتاه نيست و انتهاي ساق آن به داخل تا شده . دختر جوان نتوانست اهميتي به مزداي قرمز رنگ ندهد . سرش را به داخل پنجره خم کرد و به راننده گفت :” بفرماييد؟” .
 
مزدا مسافري نداشت . راننده آن پسر جوان و خوش چهره اي بود که عينک دودي ظريفي به چشم داشت . پسر جوان بدون معطلي و با بياني محترمانه گفت : ” خوشحال ميشم تا جايي برسونمتون”. دختر جوان گفت : ” صادقيه ميرمااا”. پسر جوان بي درنگ سرش را به نشانه تائيد تکان داد و پاسخ داد : ” حتماً، بفرماييد بالا “. دخترک با متعجب ساختن پسر جوان، صندلي عقب را براي نشستن انتخاب کرد . چند لحظه اي از حرکت خودرو نگذشته بود که دختر جوان ، در حالي که روسري کوچک و قرمز خود را عقب و جلو مي کشيد و موهاي سرازير شده در کنار صورتش را نظم مي داد ،گفت :” توي ماشينت چيزي براي گوش کردن نيست ”
 
– البته .
 
پسر جوان ،سپس پخش خودرو را روشن کرد . صداي ترانه اي انگليسي زبان به گوش رسيد . از آينه به دختر جوان نگاهي انداخت و با همان لبخند ظريفش که از ابتدا بر لب داشت گفت :”کريس دی برگ هست ، حالا خوشتون نمياد عوضش کنم “. دخترک با شنيدن حرف پسرجوان ،خنده تمسخر آميزي سر داد .
 
– ها ها ها ، اين که اريک کلاپتون . نميشنوي مگه ، انگليسي مي خونه . اصلا کجاش شبيه کريس دی برگِ .
 
– اِه ، من تا الان فکر مي کردم کريس دی برگ . مثل اينکه خيلي خوب اينا رو مي شناسيد ها .
 
دخترک ، قيافه اي به خود گرفت و ادامه داد:” اِي ، کمي ”
 
 پس کسي طرف حسابمه که خيلي موسيقي حاليشه . من موسيقي رو خيلي دوست دارم ، اما الان اونقدر مشغله ذهني دارم که حال و حوصله موسيقي کار کردن رو ازم گرفته .
 
دخترک لبخندي زيرکانه زد و با لحني کش دار گفت:” اي بابا، بسوزه پدر عاشقي . چي شده ، راضي نميشه ؟”
 
– نه بابا، من تا حالا عاشق نشده ام . البته کسي رو پيدا نکرده ام که عاشقش بشم ، و اگرنه اگه مورد خوبي پيش بياد ، از عاشقي هم بدم نمياد . اصل قضيه اينه که، قبل از اينکه با ماشين بزنم بيرون و در خدمت شما باشم ، توي خونه با بابام دعوام شد .
 
– آخي ، سرچي؟ لابد پول بهت نمي ده.
 
– نه ، تنها چيزي که ميده پولِ . مشکل اينجاست که فردا دارم مي رم بروکسل، اونوقت اين آقا گير داده بمون توي شرکت کار داريم .
 
با گفتن اين جملات توسط پسر جوان ، دخترک، با اينکه سعي مي کرد به چهره اش هويدا نشود ، اما کاملا چهره اش دگرگون شد و با لحني کنجکاوانه پرسيد: ” اِه، بروکسل چي کار داري؟ ”
 
– دايي ام چند سالي هست که اونجاست . بعد از سه چهار ماه کار مداوم ، مي خواستم برم اونجا يه استراحتي بکنم؟
 
دخترک بادي به غبغب انداخت و سريع پاسخ داد:
 
– اتفاقا من هم يک هفته پيش از اسپانيا برگشتم.
 
– اِه، شما هم اونجا فاميل داريد؟ کدوم شهر.
 
– فاميل که نداريم ، براي تفريح رفته بودم ونيز.
 
پسر جوان نيشخندي زد و گفت : اصلا ولش کن بابا ، اسم قشنگتون چيه؟
 
– من دايانا هستم. اسم تو چيه، چند سالته؟ چه کاره اي؟
 
– چه خبره؟ يکي يکي بپرسيد، اين جوري آدم هول ميشه … اولاً اين که اسم خيلي قشنگي داريد ، يکي از اون معدود اسم هايي که من عاشقشونم . اسم خودم سهيل ، ۲۵ سالمه و پيش بابام که کارگذار بورس کار مي کنم . خوب حالا شما .
 
دخترک با شنيدن اين حرفهاي سهيل ، چهره اش گلگون شد و به تشويش افتاد .
 
– من که گفتم ، اسمم داياناست . ۲۳ سالمه و کار هم نمي کنم . خونمون سمت الهيه است و الان هم محض تفريح دارم مي رم صادقيه . تا حالا بوتيک هاي اونجا نرفته ام . با يکي از دوستام اونجا قرار گذاشته ام تا بوتيک هاش رو ببينيم و اگه چيز قشنگي هم بود بخريم .
 
– همين چيزايي هم که الان پوشيده ايد خيلي قشنگه ها.
 
دايانا ، گره کوچک روسريش را باز کرد و بار ديگر گره کرد . سپس گفت:
 
– اِي ، بد نيست . اما ديگه يک ماهي هست که خريدمشون . خيلي قديمي شده اند … . ولش کن ، اصلا از خودت بگو ، گفتي موسيقي کار نکرده اي و دوست داري کار کني ، آره؟
 
– چرا ، تا چند سال پيش يه مدتي پيانو کار مي کردم.
 
دخترک ، سعي مي کرد دلبرانه سخن وري کند ، اما ناگهان به جوشش افتاد ، طوري که منقطع صحبت مي کرد و کلمات را دستپاچه بيان مي کرد.
 
-اي واي، من عاشق پيانو ام . خيلي دوست دارم پيانو کار کنم ، يعني يه مدتي هست که کلاسش رو مي رم ، اما هنوز خيلي بلد نيستم . … اصلا اينجوري نميشه، نگه دار بيام جلو بشينم راحت تر حرف بزنيم .
 
سهيل ، بي ردنگ خودرو را متوقف کرد . دايانا هم سريع پياده شد و به صندلي جلو رفت .
 
-دايانا خانوم ، داريم مي رسيما .
 
– دايانا خانوم کيه؟ بگو دايانا !!! … . ولش کن ، فعلا عجله ندارم . بهتره چند دقيقه ديگه هم با هم باشيم . آخه من تازه تو رو پيدا کرده ام . تو که مخالفتي نداري ؟
 
– نه ، من که اومده بودم حالي عوض کنم . حالا هم کي بهتر از تو که حالم رو عوض کنه . فقط بايد عرض کنم که الان ساعت نه و نيمه ، حواست باشه که ديرت نشه .
 
دخترک با شنيدن صحبت هاي سهيل، وقتي متوجه ساعت شد، چهره اش رنجور شد و در حالي که لب خود رابا اضطراب مي گزيد ، گفت:
 
-آره راست ميگي … پس حداقل يه چند دقيقه اي ماشينت رو دور فلکه نگه دار ، باهات کار دارم .
 
سهيل ، با قبول کردن حرفهاي دايانا ، حوالي ميدان که رسيد ، خودرو را متوقف کرد . روي خود را به دخترک کرد و کمرش را به در تکيه داد . عينک دودي را از چشمانش برداشت .چهره اي نسبتا گيرا داشت . ته ريشي به صورتش بود و موهايي ژوليده داشت که تا گوشش را مي پوشانيد . پخش خودرو را خاموش کرد و سپس با همان لبخندي که بر لب داشت گفت :
 
– بفرماييد.
 
ديگر کاملا از ظاهر و طرز صحبت دخترک مي شد پي به هيجانش برد.
 
– موبايلت … شماره موبايلت رو بده، البته اگه ممکنه .
 
پسر جوان لحظه اي فکر کرد و سپس گوشي همراه خود را از روي داشبورد- پشت فرمان برداشت . آن را به سمت دايانا دراز کرد.
 
– بگير ، زنگ بزن گوشي خودت که هم شماره تو روي موبايلم ثبت بشه و هم شماره من روي موبايل تو بيفته . فقط صبر کن روشنش کنم … اونقدر اعصابم خورد بود که گوشي رو خاموش کردم .
 
دايانا ، به محض ديدن گوشي گران قيمت سهيل به وجد آمد . اما سريع شوق خود را کتمان کرد و فقط به گفتن”کوشي خوبي داري ها” قناعت کرد .
 
– قابلت رو نداره . اتفاقا بايد عوضش کنم ، خيلي يوغوره.
 
– خوب ، ممنون . فقط بگو کي مي تونيم همديگه رو دوباره ببينيم .
 
– ببينم چي ميشه . اگه فردا برم بروکسل که هيچ، اما اگه تهران بودم يه کاريش مي کنم . اصلا بهم زنگ بزن .
 
– باشه … پس من مي رم . فعلا خداحافظ .
 
– خوشحال شدم،…خداحافظ . … زنگ يادت نره .
 
دختر جوان ، درحالي که احساس مسرت مي کرد ، با گامهايي لرزان (از شوق) از خودرو خارج شد . هر چند قدمي که بر مي داشت ،سرش را برمي گرداند و مزدا را نگاه مي کرد و دستي براي سهيل تکان مي داد . پس از دور شدن دايانا ، سهيل از داخل خودرو پياده شد و طوري که دايانا متوجه نمي شد، او را تعقيب کرد .
 
حوالي همان ميدان بود که دايانا روي صندلي هاي يک ايستگاه اتوبوس نشست . سهيل ، گوشه اي لابلاي جمعيت در حال گذر ، خود را پنهان کرده بود و دايانا را نظاره مي کرد . دايانا دستش را به ساق شلوار خود انداخت و تايي که از داخل داده بود را باز کرد . شلوارديگر کوتاه نبود . از داخل کيفي که بر روي دوشش بود مقنعه اي بيرون آورد و در لحظه اي کوتاه آنرا سر کرد و از زير مقنعه ، تکه پارچه اي که بر سرش بود ، بيرون کشيد . از داخل همان کيف ، آينه کوچکي خارج کرد و با يک دستمال کوچک ، از آرايش غليظي که روي صورتش بود کاست . موهاي خرمايي رنگش را که روي صورتش سرازير شده بود ، داخل مقنعه کرد و با آمدن اولين اتوبوس ، از محل خارج شد .
 
سهيل در طول ديدن اين صحنه ها ، همچنان لبخند بر لب داشت . با رفتن دايانا، سهيل به سمت مزدا حرکت کرد . به خودرو که نزديک مي شد زنگ موبايلي که همراهش بود ، به صدا در آمد. سهيل بلافاصله پاسخ داد:
 
– بله؟
 
صداي خواهش هاي پسر جواني از آنسوي گوشي آمد .
 
– سلام ، آقا هر چي مي خوايي از تو ماشين بردار ، فقط ماشين رو سالم بهم تحويل بده . تو رو خدا ، بگو کجاست بيام ببرم …
 
– خوب بابا ، چه خبرته . تا تو باشي و در ماشينت رو براي آب هويج گرفتن باز نزاري … ببينم به پليس هم زنگ زدي ؟
 
– نه ، به جون شما نه ، فقط تو رو خدا ماشين رو بده .
 
– جون منو قسم نخور ، من که مي دونم زنگ زده اي …ولي عيبي نداره ، آدرس مي دم بيا … فقط يه چيزي ، اين يارويي که سي ديش توي ماشينت بود کي بود؟
 
– کي ؟ اون خارجيه ؟ … استينگ بود ، استينگ .
 
– هه هه … يه چيز ديگه هم مي پرسم و بعدش آدرس رو مي دم ؛ ونيز توي اسپانياست ؟
 
– ونيز؟ نه بابا، ونيز که توي ايتالياست … آقا داري مسخره ام مي کني ، آدرس رو بده ديگه …
 
– نه ، داشتم جدول حل مي کردم . مزداي قرمزت ، ضلع جنوبي صادقيه پارک شده . گوشيت رو مي زارم توي ماشين ، ماشين رو هم مي بندم و سوييچ رو مي اندازم توي سطل آشغالي که کنار ماشينته . راستي يه دايانا خانوم هم بهت زنگ مي زنه ، يه دختر خوشگل،… برو حالش رو ببر ، برات مخ هم زدم ،… خداحافظ !
 
منبع:love-hurts-s.blogfa

می فایل مجله ادبی حافظ تالی